۱۳۹۵-۰۹-۱۱ زهرا حقگو 2دیدگاه

مانگو دی بی به عنوان پرچم دار پایگاه داده‌های نو اس کیو ال، یک سیستم مدیریت پایگاه داده متن باز و بین پلت فرمی است. این پایگاه داده برای برنامه‌هایی مناسب است که داده‌های آن با سرعت زیادی در حال گسترش هستند و نیاز به دسترسی سریع و با انعطاف بالا به داده ها داریم. این پایگاه داده، با زبان‌ها و پلتفرم‌های زیادی سازگار است.

ویژگی های مانگو دی بی :

۱. ذخیره داده‌های زیادی که تقریبا قاعده و ساختار خاصی ندارن:

پایگاه داده‌های رابطه ای، داده‌ها را بر حسب قاعده ذخیره سازی می‌کنند؛ مثل یک دفترچه تلفن یا یک جدول که ستون‌های ثابتی دارد. ولی وقتی صحبت از داده‌های بدون قاعده و در حال رشد باشد، مثل تنظیمات دلخواه کاربران یا لایک‌های فیس بوک، نو اس کیو ال تقریبا تنها گزینه ست.

۲. استفاده از ذخیره و رایانش ابری:

فضاهای ابری برای ذخیره سازی داده‌ها بسیار مناسب هستند ولی تقسیم داده روی سرورهای متعدد و برقراری ارتباط بین آن‌ها کار نسبتاً مشکلی است. اما مانگو این ویژگی را در خودش دارد و می‌تواند حجم زیادی از داده ها را به صورت ابری روی سرورهای متعدد ذخیره کند.

۳. توسعه و بروزرسانی سریع داده ها:

پایگاه داده‌های رابطه‌ای معمولا برای بروزرسانی داده‌ها زمان زیادی صرف می‌کنند. اگر داده‌های برنامه شما مرتب باید بروزرسانی یا افزوده شوند، قطعا یافتن بهترین روش برای این کار، یکی از دغدغه‌های شماست. در مانگو که پایگاه داده‌ای سندگراست، سرعت افزودن و بروز رسانی داده ها بسیار بالاست.

۴. معماری گسترش پذیر با کمترین هزینه:

اگر برنامه‌ای دارید که حجم داده‌ها در آن رشد سریعی دارد، این پایگاه داده به شما کمک می‌کند که با حداقل سطح سخت افزار بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین نتیجه را بگیرید.

منبع : [۱]

2 دیدگاه در “معرفی پایگاه داده Mongo DB

    1. سلام،
      خواهش میکنم
      .بله حتما! لینک منبع رو گذاشته بودم، مشکلی در لینکم وجود داشت، حذفش کردم تا دوباره قرارش بدم ولی فراموش کردم. ممنونم که گفتید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *